Yağ Yakıcı Süper Yiyecekler

Yağ Yakıcı Süper Yiyecekler

Yağ yakan

1- Yağsız yoğurt

Günde üç öğün yağsız yoğurt yiyerek, vücudun hızlı bir şekilde yağ yakmasına yardımcı oluyor.

2- Protein tozu

Protein karışımlarının sadece kaslara değil, iyi bir şekilde kilo vermeye de yaradığını biliyormuydunuz? Günde iki kere protein tozu karışımı tüketebilirsiniz. İster suyla için, ister yağsız sütle. Kullanmadan önce doktorunuza danışmadan içmeyiniz.

3) Köy peyniri

Günde en az 200 gram köy peyniri tüketin. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, 200 gram köy peynirinin içinde tamı tamına 32 gram protein ve kazein (sütteki protein maddesi) var. Bu iki madde sindirim sistemine oldukça etkili yararı oluyor ve kolaylaştırıyor.

4) Somon balığı

Hepimiz somon balığının beyni geliştirip, güçlendirdiğini biliyoruz fakat önemli bir özelliğini her zaman atlıyoruz. İçindeki omega-3 kilo vermenize oldukça yardımcı oluyor. Diyet yapan insanların menüsünde kesinlikle bulunmasının gerektiğini söyleyebiliriz. Somon balığı bağışıklılık sistemini de oldukça güçlendiriyor.

5) Kahvaltılık gevrek

Tabiki şekerli corn-flakes’lerden bahsetmiyoruz. Hani yulaflı veya müsli gevrekler var ya, tamda onlardan işte. Her sabah kahvaltısında bu tür gevrekleri yiyen insanların %78’i bir sene içinde 14 kiloya kadar vermişler.

6) Çorba

Günde en az bir kase çorba içmenizi tavsiye ediyoruz. Yapılan araştırmalar gösterdi ki, haftada beş kez çorba tüketen insanların vücudunda yağ oranı gayet düşük.

7) Greyfurt

Günde üç kez yarım greyfurt tüketin. İçeriğinde bolca bulunan C vitamini, yağ kütlelerinin etkisini hatırı sayılır ölçüde azaltmakta. Lakin ilaç kullandığınız zaman kesinlikle greyfurt suyu tüketmenizi ve yemeniz tavsiye edilmez. Öldürücü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

8) Antep fıstığı

Günde bir veya iki avuç Antep fıstığı yemenizi öneririz. Aldığınız kaloriyi unutun, içindeki protein fazlası sizi gerçekten çok çok mutlu edecek. Aynı zamanda kan şekerinin de düzenlenmesine olumlu derecede yardımcı oluyor.

9) Yumurta

Yumurtaya ait kötü izlenimi geçmişte bırakmanın zamanı geldi ve beyaz mucizenin tadına bakma zamanı çoktan geldi, geçiyor. Günde üç yumurta yiyerek 12 hafta içinde kas ve yağ ölçüsü bakımında oldukça güzel bir vücuda sahip oluyorsunuz.

10) Fasulye

Öğünlerinizin herhangi birinde bir kaşık fasulyeye mutlaka yer verin. Böbreklere olan faydasının yanında, kan şekerine uyguladığı başarılı bir tempoyla iyi bir kilo kaybına ve güçlü, zinde, sağlıklı bir bedene sahip olmanıza olanak sağlıyor.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir