Şekerli ve tatlandırıcı sakız kesinlikle çiğnemeyin!

Şekerli ve tatlandırıcı sakız kesinlikle çiğnemeyin!

İki öğün arasında katı ve çiğneyerek bir şey yemeyin dediğimizde, sakız çiğnemek buna elbette dahil değildir. Lakin şekersiz yazan tatlandırıcılı sakızlar hiçbir şekilde uygun değildir. Bu sakızları çok sık aralıkla çiğnemek ve sık olarak değiştirmek gizli şeker ihtiyacını açığa verir. Sindirim sistemi tembelleşmeye oldukça müsaittir.

Tatlandırıcı Sakızın Zararları

İnsanoğlu da öyle değimli? İhtiyacı olan maddi imkanları hiç çalışmadan ona verirseniz oda tembelleşir ve çalışmaz, böylece ihtiyaçlarını karşılayamayacak duruma gelir. Tatlandırıcılı sakızlar içerisinde tatlı hissini veren lakin şeker gibi kullanılabilecek bir enerji barındırmayan sakızlardır. Fakat tatlı hissi bile vücudun kolay yoldan tatlı elde edebileceği hissini verdiğinden, sindirim sisteminin aktif çalışmasına ve ileride tatlı krizleri sıkıntısına yol açabilmektedir. Bu nedenle, tadı tüketildikten sonra çiğnediğiniz sakızı hemen de değiştirme ihtiyacı duyarsınız.

Eğer siz para yerine çok iyi taklit edilmiş bir sahte parayı tembel birisine verirseniz; çalışma yerine onu para yerine kullanmaya çalışacaktır. Kullanamayınca da bir başkasını ister yine kullanamaz ve çalışmadığı için para kazanamadığından çok büyük bir ihtimallen mali krize girer. İşte tatlandırıcı sakızların da bize ileride yaratacağı sorun buna benzerdir. Bu nedenle her şartta olursa olsun şeker takliti yapan tatlandırıcılardan uzak durmanız gerekmektedir.

Unutmayın beyniniz tembel olmaya çok yatık. Bu beynin peşinden gitmek yerine, yemeğini taştan çıkartan beden aklını takip etmekte oldukça yarar vardır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir