Bölgesel Olarak Zayıflamak Mümkünmü?

Bölgesel Olarak Zayıflamak Mümkünmü?

Bazı kadınların vücutlarında yağlanma her bölgede eşit düzeyde kesinlikle olmaz. Kimileri bazen karın, bel bölgesindeki, kalça bölgesindeki, orantısız yağlanmadan oldukça şikayetçidir. Bu durum genellikle kalıtsal edinilen özelliklerden ve yaşam şeklinden kaynaklanmaktadır. Örnek vermek gerekirse, uzun süre masa başında hareketsiz bir şekilde kalmak, oturarak çalışan bir kişinin basen ve kalça bölgesinin kalınlaşması oldukça kaçınılmazdır.

Bölgesel Olarak Zayıflamak İçin Egzersizleri Unutmayın

Egzersizle bu fazlalıklardan kesinlikle kurtulmak tabi ki mümkündür. Lakin egzersizle sadece bir tek bölgeden bölgesel zayıflama diye bir şey söz konusu değildir. Olması gereken şudur;  Egzersize başlayan veya devam eden bir insan, tüm vücudunu komple çalıştırmalıdır. İskelet kasının artması ve daha sıkı bir vücuda sahip olmak için bu oldukça kaçınılmazdır. Bu süreçte vücudumuzun hangi bölgesindeki yağlanma oranı daha da fazlaysa, oradaki toplam incelme, diğer kısımlardaki toplam incelmeden daha da fazla olacaktır. Tabi bu sonucu hızlandırmak için sorunlu bölgelerdeki tekrar sayısı ve hareket çeşitliliğini, diğer sorunsuz bölgelerdekine göre daha da fazla tutmakta oldukça yarar var diyebiliriz.

bölgesel olarak zayıflama mümkünmüBirsaglik.com olarak sizlere bölgesel olarak zayıflama önerilerinde bulunduk. En etkili bölgesel zayıflama diyeti ile istenmeyen yağlardan kurtularak vücudunuzdaki yağlardan kurtulabilirsiniz. Umarım bölgesel zayıflama nasıl yapılır? sorunuza doğru bir cevap verebilmişizdir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir