Ağız Kokusu Nasıl Giderilir? Ağız Kokusu Nasıl Geçer

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir? Ağız Kokusu Nasıl Geçer

Ağız kokusu veya halitoz genelde ağızdaki bakterilerin oluşturduğu kötü kokulardan meydana gelir ve kaynaklanır. Ağız kokusu oldukça rahatsız edicidir ancak nedenlerini belirlediğinizde tedaviye başlayabilirsiniz.

Ağız bakımının tam olarak yapılmaması sonucu ortaya çıkan bakterilerin birikmesi ve diş eti hattı ile dilin arka kısmında bakteri plağının oluşumundan kaynaklanır. Ağız kokusunun diğer nedenleri arasında da yemek seçimleri, uykudayken bakteri oluşumu, dehidrasyon ve stresdir.

Nadir durumlarda ağız kokusu daha ciddi bir tıbbi sorunun habercisi de olabilir. Dolayısıyla sorunu göz ardı etmemek ve devamını sürdürdüğü takdirde bir diş hekimine kontrole gitmek oldukça önemlidir. Doğru bir ağız bakımı rutini izlemek ağız kokusunu azaltmaya oldukça yardımcı olur.

Ağız Kokusundan Kurtulma ve Giderme

Ağız kokunuzun nedenini anladıktan sonra daha ferah bir nefes elde etmenize yardımcı olacak uygun adımları atmaya sizlerde başlayabilirsiniz.

  1. Ağız kokusuna yol açan mikrop, bakteriler ve bazı yiyeceklerde kokuya neden olan bileşikleri ortadan kaldırma adına tasarlanan bir ağız çarkalama suyu kullanmanız önerilir.
  2. Gün boyunca su içerek hidrasyonu iyice koruyun, alkollü, kafeinli içecekleri ve şekerli, asitli meyve sularını oldukça sınırlandırın.
  3. Yiyecek parçacıklarının dişlerin arasına takılıp sıkışmasını ve plak oluşumunu önlemeye yardımcı olmak için her gün diş ipi ile dişlerinizi temizleyin.
  4. Diş eti hattında diş fırçasının girmekte zorlandığı dar alanları temizlemek için her gün diş ipi kullanmaktan çekinmeyin.

Daha sağlıklı ağız ve uzun süren ferah nefes için ağız bakım ürünlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Nefes Kokusu Nasıl Gider, Ağız Kokusu Tedavisi, Ağız Kokusu Nasıl Önlenir?

Yukarıda size belirtmiş olduğumuz maddeleri uygulamakta iseniz, ağız kokusundan kurtulma aşamasında başarı elde edebileceksiniz. Nefes kokusuna çözüm, ağız kokusuna çözüm ve nefes kokusundan kurtulma gibi sorununuza uzmanlardan bilindik yöntemler aktardık. Ağız kokusu tedavisi için uzmanlara gözükebilirsiniz. Bir diğer yazımız göğüs ağrısına ne iyi gelir makalemizi okumak için tıklayın.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir