Topuk Çatlaklarına Ne İyi Gelir Topuk Çatlağı İçin Doğal Maske

Topuk Çatlaklarına Ne İyi Gelir Topuk Çatlağı İçin Doğal Maske

Bu yazımızda, topuk çatlakları neden olur ve topuk çatlağına ne iyi gelirtopuk çatlağı nasıl gider, topuk çatlağı nasıl geçer gibi sorularınıza cevap bulacağız. İşte sizlere önerdiğimiz

Topuk çatlağı için doğal maske

Sene boyunca moda adına çorapsız gezenlerinde katılacağı gibi çorapsız gezmenin ve ayaklara bakım yapmamanın hiç hoş olmayan, hatta birazcık acı verici, bazı sonuçları da var. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile terlik ve sandaletler ortaya çıkınca çatlamış ve ölü derileri gidermek adeta şart oldu diyebiliriz.  Evde yapabileceğiniz bir ayak maskesiyle yumuşacık ayaklara sahip olmak oldukça kolay ve mümkündür.

Yumuşacık ayaklara sahip olma için yaklaşık 10 tane aspirini ezip pudra kıvamına getirerek, üstüne limın suyu ekleyip karıştırın. Özellikle topuk bölgenize pamuk yardımıyla da sürün ve sarıp biraz bekleyin.

En etkili karışımın en püf noktası, koruyucu tabaka katlanmamış ve yüzde yüz saf aspirini kullanmaktır. Gece yatıp sürmek ve ertesi sabah yıkamak daha da iyi sonuçlar almak isteyenlere önerilir.

Bu karışımın fazla yağın ve pul pul dökülen ölü derinin giderilmesini etkili olarak sağlayacaktır. Sonuç almak için ez az 1 haftalık süreyle uygulamak gerekir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir